Ruszył Budżet Obywatelski Mazowsza

Ruszyła V edycja projektu Budżet Obywatelski Mazowsza. Jak co roku, mieszkańcy mają możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu województwa. W tym roku kwota została zwiększona i do dyspozycji jest aż 30 mln złotych. Środki pochodzą z wydzielonej część budżetu Województwa Mazowieckiego, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy.

W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego. Projekty można zgłaszać poprzez stronę bom.mazovia.pl lub na formularzu papierowym do 21 stycznia 2024r.
Przykładowe działania zrealizowane w ramach tej akcji to remonty ulic i chodników, budowa ścieżek rowerowych czy rewitalizacja zieleni. W ramach poprzedniej edycji dzięki głosom mieszkańców zostanie posadzonych 300 szt. drzew i 2000 mkw krzewów na całej długości obwodnicy.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie bom.mazovia.pl.

Czekamy na Twój pomysł W BUDŻECIE BYWATELSKIM MAZOWSZA. Zgłoś projekt do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza od 6 grudnia 2023 r. do 21 stycznia 2024 r. bom.mazovia.pl

Dodaj komentarz