Głosuj na gminę Grodzisk Mazowiecki w konkursie inteligentne przejście dla pieszych

Grodzisk Mazowiecki bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej.

W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”. Głosowanie online trwa do 28 marca. W Grodzisku Mazowieckim, jeśli wygramy, zmodernizujemy przejście przy ulicy Okulickiego.

Głosować na Grodzisk Mazowiecki mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl i postąpić zgodnie z instrukcją. Duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców.

Jak działa inteligentne przejście? Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą.

Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

Już ponad sto miast w Polsce korzysta z inteligentnych rozwiązań, w tym z przejść dla pieszych „smart”. Nowe technologie mogą zwiększyć bezpieczeństwo również w Grodzisku Mazowieckim, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania w konkursie „Inteligentne przejście” – mówi Daria Drabik – koordynatorka konkursu w Orange Polska.

Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2021 roku w Polsce na przejściach dla pieszych doszło do ponad 2 300 wypadków, w których zginęły 153 osoby, a 2275 zostało rannych. Większość z nich miała miejsce jesienią i zimą, kiedy widoczność przy wcześnie zapadającym zmierzchu mocno się pogarsza. Znacznej części z tych wypadków można było zapobiec.

Głosowanie potrwa do 28 marca i odbywa się na stronie internetowej konkursu: http://www.inteligentneprzejscie.pl

Do konkursu zostało zgłoszone skrzyżowanie Okulickiego / Armii Krajowej w Grodzisku Mazowieckim.

Zagłosuj na swoje miasto! Twój głos się liczy. Zasady są proste: Konkurs dla miast Inteligentne przejście. W trzech miastach, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców przebudujemy najniebezpieczniejsze przejście dla pieszych. 1. Wejdź na stronę www.inteligentneprzejscie.pl i wybierz z listy miasto, na które chcesz zagłosować. 2. Przejdź do formularza głosowania. Oddaj głos zgodnie z instrukcjami* Regulamin konkursu dostępny na stronie:  www.inteligentneprzejscie.pl orange *z jednego numeru telefonu można oddać tylko jeden głos

Dalszych informacji udzieli:
Magdalena Okrasa
magdalena.okrasa@grodzisk.pl
tel. 668 011 489

Dalszych informacji dla mediów udzieli:
Agnieszka Stefaniuk, Icon Strategies
a.stefaniuk@iconstrategies.pl
telefon: 609 208 289

Anna Przybysz, Icon Strategies
a.przybysz@iconstrategies.pl
telefon: 609 373 405